Free Joomla Templates by FatCow Coupon

Linus Pauling ei eksinud

Nobeli preemia laureaat Linus Pauling oli esimene, kes tuli välja väitega, et C vitamiin võib pikendada meie eluiga. Dr. Pauling tarbis ise 12000-18000 mg C vitamiini päevas ja seda 40 aasta jooksul.

Paulingi teooria ei leidnud poolehoidjaid ja see jäeti kõrvale kuni 1980. aastani, mil teadlased avastasid, et antioksüdandid võivad kaitsta meie rakke oksüdeerumisest tingitud hävingu eest. Teooria vabade radikaalide poolt tekitatava hävingu seosest vananemisega muutus populaarseks. Osutus, et C vitamiin kuulub nende toitainete hulka, mis kaitsevad meie rakke vabade radikaalide toime eest.

1998. aastal jaapanlaste poolt tehtud uuringu käigus ilmnes, et rakkude vananemist on võimalik peatada C vitamiini kogusega 500mg kaks korda päevas. See on kogus, millest alates hakkab C vitamiin toimima antioksüdandina (mainitud koguste suhtes võib esineda eriarvamusi, eriti pikaajalisel tarbimisel). Paljud antioksüdandid toimivad meie kehas vabade radikaalide vastu võitlejatena. Vabad radikaalid hävitavad meie keha rakke. Vabad radikaalid on hapniku osakesed, mis on tavalise oksüdeerumise protsessi kõrvalproduktid. Iga kord, kui meie keha toodab energiat, tekivad ka vabad radikaalid.

Uurimuste ja testide tulemusel on kindlaks tehtud, et meie kehale enim vajalike antioksüdantide hulgas on esikohal vitamiinid A, E, C, Lutein ja CoQ10. Oluline on ka see, et tarbitavad vitamiinid on looduslikud ja kogused on tasakaalustatud.

Kuna kemikaalidega kasvatatud, rafineeritud, töödeldud ja E-ainetega rikastatud toiduainetest ei ole võimalik saada kätte isegi miinimum vajalikke vitamiinide ja mineraalide koguseid, siis päikesevaesel perioodil on äärmiselt vajalik tarvitada toidulisandeid, mis annavad meie kehale puuduvad toitained. Erilist tähelepanu vajab meie laste menüü, kuna näiteks üksnes A vitamiini puudus võib kasvava lapse viia tõsiste terviseprobleemideni.

Tõsisemate terviseprobleemidena võib siin mainida näiteks vitamiini A puudusest tekkivat kõrgendatud riski raskete silmahaiguste kujunemiseks, “kanapimeduse“ tekkimiseks, naha ja juuste-küünte probleemide ilmnemiseks, jpm.

Üledoseerimisest hoidumiseks on soovitatav tarbida kompleks preparaate. Holistilises Kliinikus on saadaval vastavad firmade Santegra ja Kyäni toidulisandid.