Free Joomla Templates by FatCow Coupon

Kuiva silma sündroom

Kui silmad ei saa piisavalt niiskust, siis närvisüsteem saadab välja korralduse toota rohkem pisaravedelikku. Selle tulemusel muutuvad silmad pisaraterohkeks, püüdes kompenseerida olemasolevat kuivust.

 
Kuiva silma sündroomi sümptomiteks on veel:
-         Tundub nagu silma oleks sattunud võõrkeha
-         Tihke lima eritus kas silmas või silma ümber
-         Suurenenud silma ärritus
-         Kõrvetav, torkav või kraapiv tunne silmades
-         Silmade kurnatus peale lühiajalist lugemist
-         valgustundlikkus
-         silmade sügelemine ja punetus
-         hägustunud nägemine
 
Pisarad koosnevad kolmest kihist: väline õlikiht, keskmine veekiht ja sisemine limakiht. Pisara koostise tasakaalust väljas olek või pisarate tootmise langus on kuiva silma sündroomi tekkimise põhjustajad.
 
Kuiva silma tekke algpõhjused võivad peituda ka keskkonnas – madal niiskuse tase, kõrgus merepinnast, suitsetajate läheduses viibimine, jpm.
On ka harjumuslikke põhjuseid nagu näiteks vähene silmade pilgutamine arvutiga töötades või sügavat keskendumist nõudvate tööde tegemisel. Olulised on ka toitumisega seotud tegurid – liialt madal A vitamiini tase või näiteks omega rasvhapete puudus. Organismi vedelikukaotus tingib ka pisarate tootmise vähenemise. On arste, kes on arvamusel, et menopausi järgselt sageneb naistel silma kuivus. Kindlasti mõjutab selle sündroomi teket ka üldine tervislik seisund, teatud kroonilised või läbipõetud haigused, teatud  ravimite tarvitamine, eriti antibiootikumide kuurid. Tähelepanuta ei või jätta ka asjaolu, et on tuvastatud otsene seos kilpnäärme alatalitluse ja mõningate silmahaiguste, sealjuures ka kuiva silma sündroomi tekkes.
 
Mõned soovitused kuiva silma puhul:
-         Pilguta silmi regulaarselt ja kergelt (normaalselt pilgutab terve silm iga 3-5 sekundi järel)
-         Joo piisavalt vett - 0,3l  iga 10 kg kehakaalu kohta päevas (kui see muidu ei maitse, siis lisa veele sidrunit või laimi)
-         Kasuta ainult naturaalseid silmatilku (kunstpisaraid)
-         Söö rohkelt punaseid, oranzhe ja rohelist värvi köögivilju
-         Tarvita söögiks külmavee kala vähemalt kaks korda nädalas
-         Tarvita toidulisandeid ja taimseid vitamiinide ja mineraalide komplekse, mis on välja töötatud spetsiaalselt silmade toetamiseks
-         Reguleeri võimalusel nii oma töökoha kui kodu õhuniiskust (soovituslik õhu niiskusesisaldus on 35-50%)
-         Kontrolli oma kilpnäärme talitluse taset
-         Lisa oma menüüsse kindlasti Omega rasvhapped