Kui mul ei ole veel prille, siis kas silmade kissitamisega saan neid prille vältida?
Aga sama tulemuse saavutad ka lugemisprille kasutades ja polegi vaja silmi pilutada.
Pane tähele, mis toimub sinu kehas, kui sa silmi pilukil hoides püüad lugeda! Lihased ümber silmade, näolihased, kaelalihased – kõik pingulduvad, tõkestades sellega normaalset verevarustust ja nägemiskeskuse varustamist hapnikuga ning vajalike toitainetega.
Hetkeline muutus nägemisteravuses ei ole see, mida sul tegelikult vaja on. Vajalik on pingevaba silmade kasutamine kogu keha lõõgastunud seisundis.
Aga miks siis ikkagi silmade pilutamine muudab nähtavuse selgemaks?
Silma kitsamaks surumine muudab valguse fookust samuti, kui see toimib läbi väikese ava vaadates. Muideks, esimestel fotokaameratel ei olnud läätse, kasutati üksnes imeväikest ava, mis fokusseeris valguse, mis sealtkaudu sisenes.
Kui sul on tekkinud harjumus loetava teksti teravdamiseks silmi pilukil hoida, siis proovi vastupidist - hinga rahulikult ja sügavalt, pööra erilist tähelepanu oma silmade, kaela ja õlgade lõdvestumisele, seejärel lõdvesta pingetest kogu keha. Ja vaata nüüd, selle asemel, et kõigest jõust sundida oma silmi vaatamisel fokusseeruma.
Lisades siia juurde silmade tööd taastavad tehnikad, märkad üsna peagi, et silmad reageerivad teisiti.
Ja seda vähem on sul kiusatust silmi pilutada!
Loe lisa - kuidas aidata oma silmi ja liitu nägemise parandamise õpitoaga. Mida varem alustad, seda kiiremad on tulemused ja selle asemel, et oma raha ikka ja jälle prillipoodi viia, saad ehk hoopis säästa puhkusereisi tarvis. Jälgi meie kodulehte ja registreeru õpituppa!