Free Joomla Templates by FatCow Coupon

Kundalini jooga

   

Jooga on tehnoloogia, mille abil avardada oma teadvust. Jooga on selleks, et lõhkuda alateadlikke piiranguid, et inimene saaks kasutada oma kogupotentsiaali. Tegeledes joogaga püüad sa luua harmooniat oma füüsilise keha, meele ja hinge vahel. 

 
Mis on Kundalini Jooga?
Kundalini Jooga tehnoloogia on pärit Indiast, see on aastatuhandete jooksul joogide poolt välja töötatud ja toodud läänemaailma 1969 aastal Yogi Bhajani poolt.
 
Kundalini Jooga  on dünaamiline jooga, mille eesmärgiks on iseenda keha (body), meele (mind) ja hinge (soul) ühtsuse kogemine. Üha rohkem inimesi mõistab, et pidevalt muutuvates oludes on kõige tähtsam aru saada, kes sa ise oled, mida sa tegelikult tahad ja kuhu lähed. Vastused neile küsimustele saab leida ainult iseenda seest.
 
Kundalini jooga on teadus, kunst ja tehnoloogia, mis võimaldab inimesel ligi pääseda oma loovale energiale ja seda kasutama hakata. Kundalini jooga tehnikad õpetavad iseennast tundma, annavad hea tervise, oskuse ennast valitseda, selge meele ja sisemise rahu. Kundalini joogas ei keskenduta liigselt asendite täiusele, et mitte takistada energia voolu. See on teadlik olemise  jooga, kus naudime ja aktsepteerime seda, mida me parasjagu teha suudame, seetõttu on ta jõukohane kõigile sõltumata vanusest ja füüsilisest ettevalmistusest
 
Miks Kundalini Jooga?
Kõik joogaliigid on väga head, küsimus on selles, milline joogaliikidest just sulle kõige paremini sobib. Yogi Bhajan on öelnud, et erinevad joogaliigid on nagu teemandi erinevad tahud – Kundalini Jooga on teemant ise, sest ta ühendab endas kõikide teiste joogaliikide erinevad küljed. Kundalini Jooga on intensiivsem ja dünaamilisem, hõlmates nii füüsilisi harjutusi (kriyad), hingamistehnikat (pranayam), kehaasendeid (asanad), kätehoiakuid (mudrad), loitsimist (mantrad) ja meditatsioone koos spetsiaalse „lukustussüsteemiga” (juurelukk, diafragma lukk ja  kaelalukk), mis paneb energia kehas liikuma.
 
 Mida kundalini Jooga annab?
 • Õpid ennast paremini tundma ja kontrollima
 • Õpid õigesti hingama
 • Keha puhastub ja nooreneb, seetõttu paraneb kogu tervislik seisund
 • Kogu keha lihaskond areneb harmooniliselt
 • Koordinatsioon paraneb
 • Keha ei ole enam nii pinges, kui varemalt, Sa suudad ennast lõdvestada ja lõõgastuda
 • Suureneb keha üldine paindlikkus ja liikuvus
 • Muutud rahulikumaks, oskad tasakaalus püsida ka keerulistes olukordades
 • Muutud energilisemaks ning ei väsi enam nii kergesti
 • Saad parema kontakti oma sügavama olemusega ning sinu tegevused muutuvad teadlikumaks
 • Saad lisaenergiat ning õpid, kuidas seda ise „toota”
 
Milline on Kundalini Jooga tund?
Kundalini Jooga tund algab soojendusharjutustega, mille abil valmistatakse lülisammas ja lihased ette füüsiliste harjutuste sooritamiseks. Järgneb harjutuste kompleks (kriya), mis on suunatud konkreetsele eesmärgile: kõhulihased, seljalihased, immuunsüsteemi tugevdamine, närvisüsteemi tugevdamine, ajupoolkerade tasakaalustamine, seksuaalenergia tasakaalustamine jne. Kõikide harjutuste üldine eesmärk on tõsta oma keha energeetilist taset. Tunnis on väga suur osakaal hingamisharjutustel, millega on võimalik nii ennast puhastada, kui õppida valitsema oma mõtteid, tundeid ja keha. Tund lõpetatakse meditatsiooni ja pikema lõdvestusega. Tunnis põhjendatakse üksiku harjutuse või harjutuse kompleksi toimet ja eesmärke, keha anatoomiat ja füsioloogilist toimimist. Lähemalt tutvustakse ka tervislikke eluviise ja tervislikke toitumisvõimalusi, et elada oma igapäevast elu täisväärtuslikult ja mõista paremini enese ümber toimuvat.
Algajate tund koosneb lisaks praktilisele osale ka teooriat, kus käsitletakse inimese anatoomiat lähtuvalt joogafilosoofiast, erinevaid hingamistehnikaid, lukustussüsteeme jms.
 
Tund kestab 1 h 30 minutit. Eelnev kogemus joogas pole vajalik. Kundalini Jooga sobib igas vanuses inimestele alates 16. eluaastast. Kuna harjutused on lihtsad (aga väga tõhusad), siis on nad jõukohased kõikidele inimestele, kes tunnevad soovi iseendaga tegelema hakata.

Kuidas riietuda ja mida tundi kaasa võtta?
Joogatunnis kanna mugavat naturaalsest materjalist heledat riietust, soovitavalt valget, sest valge värv suurendab sinu aurat. Võta kaasa võimlemismatt ja pleed (tekk) lõdvestuse ajal pealevõtmiseks. Joo nii joogatunni ajal kui peale tundi palju puhast vett. 

Tähelepanu!
Kui Sa põed kroonilisi haigusi, oled läbi elanud suuri traumasid vms., palunkonsulteeri enne tundi tulekut oma arstiga, kas võid Kundalini Joogaga tegeleda.
  
 

Tundide ajad
Tunnid toimuvad esmaspäeviti kell 17:30 Holistilises Kliinikus (Pärnu mnt 67a 5. korrus).
Kui soovid tundi tulla, palun helista tel: +3725010324

Mis maksab?
Tund maksab 10 €
Kuu 32 €

Kes õpetab?

Katrin Jaik, spirituaalse nimega Nirmaljeet Kaur
 
Me oleme just nii õnnelikud, kui õnnelikud oleme otsustanud olla.
Keskendu alati küllusele, sest nii tõmbad ligi küllust ja
Sul ei ole millestki puudust.
 
Oled väga oodatud!